15. 7. 2013

Canon EOS 70D – první dojmy


Canon EOS 70D
 Ve čtvrtek 11.7.2013 Canon na tiskové konferenci představil novou digitální zrcadlovku Canon EOS 70D. Tato zrcadlovka ovšem není náhražkou 6D. Má nějaké její prvky, ale zároveň se i liší.


Canon se hodně soustředí na rozlišení v pixelech, proto nový EOS 70D nabízí rozlišení až 20,2 Mpx. Má být možné i využít větší citlivost (ISO) ve špatných světelných podmínkách, kdy typ snímače CMOS a typ obrazového procesoru DIGIC 5+ umožňuje zpracování větších fotografií, kde dochází k lepšímu prokreslení detailu. 
  
Canon EOS 70D
Největší změnou u Canonu je dlouho očekávaný systém  Dual CMOS AF, který nám umožňuje plynulé a čisté zaostřování při Live View a při natáčení Full HD videí. Pouhým kliknutím si můžete zvolit předmět (bod) zaostření. Zaostření není násilné, je plynulé a čisté. Jak už bylo naznačeno, nechybí zde ani dotykový display. Nejvíce mně zaujala funkce “trekování”, kterou můžete využít při natáčení videí. U spouště lze nalézt tlačítko pro nastavení AF, a funguje to tak, že po stisknutí  tohoto tlačítka mate možnost si zvolit tuto funkci trekování, kdy si zase klepnutím na displej označíte objekt v pohybu a fotoaparát ho automaticky plynule sleduje. Zůstává zde i program “C” a program “B” (zasvěcení uživatelé budou vědět o čem je řeč).
 Co se týká těla fotoaparátu, EOS 70D je o něco větší než 6D, rozšířil se o boční grip pro lepší uchycení, levá strana je tedy více zkosena. Dle mého názoru fotoaparát se drží velmi pohodlně a výborně se s ním manipuluje. Přibylo nám  také již zmíněné tlačítko AF pro nastavení ostření a přenastavení ostřících bodů, kterých je už 19.

Canon EOS 70D má také ve své výbavě Wi-Fi a GPS. Pomocí Wi-Fi můžete svůj fotoaparát ovládat prostřednictvím tabletu, nebo mobilního telefonu. A to s pomocí aplikace od Canonu. Využít toto ovládání můžete až ze vzdálenosti 10 metrů.

Zrcadlovka by měla přijít na trh 27. srpna 2013 a to ve složení s objektivem 18-55mm f/3.5 až 5.6 IS STM a 18-135mm f/3.5 až 5.6 IS STM.

Myslím, že nadšenci pro filmování a lidé, kteří mají rádi pohodlí a jednoduchost, se mají na co těšit. Já jsem byla po vyzkoušení fotoaparátu velmi spokojená.

Autor textu a fotografií: Nikol Temnyaková

Žádné komentáře:

Okomentovat