18. 2. 2013

Test: Jaký je tablet GoClever Tab T76 GPS TV

 
Tablety GoClever si v poslední době získaly velkou přízeň uživatelů a to zejména díky svojí nízké ceně a poměrně zdařilému provedení. Podívejme se společně detailněji na model GoClever Tab T76 GPS TV s operačním systémem Android 4.0 a přibližme si, jaké jsou jeho silné a slabé stránky.

Tab T76 GPS TV má poměrně pěkný a elegantní vzhled. Je malý, lehký a rychlý se svižnou odezvou. V rámci cenové kategorie je jeho konstrukce kvalitní a působí odolným dojmem. Jeho 7“ displej je dobrý pro běžnou práci, ale při sledování filmů nebo práci s fotkami jsou znát menší pozorovací úhly, což je obecně problém všech levných tabletů s TN displeji (Twisted Nematic). Displej také potřebuje k ovládání trochu silnější doteky. Ale virtuální klávesnice je poměrně dobře ovladatelná a jde tedy spíš o zvyk.

Tablet se určitě hodí na surfování, všechny běžné stránky jdou zobrazit bez problémů, stejně tak funguje dobře přehrává i videa a flash. Při surfování má snadné a intuitivní ovládání, jen občas dojde k pomalejšímu překreslení stránky. To může být dáno i pomalejším procesorem, který pracuje na frekvenci 1 GHz.
Výhodou modelu GoClever Tab T76 GPS TV je kromě integrovaného modulu GPS i televizní tuner. V nabídce je ale i verze bez něj a při výběru proto zvažte, zda jej opravdu využijete. Ač je lazení a ovládání tuneru snadné a rychlé, kazí celkový dojem kvalita příjmu. To může být do velké míry dáno i malou teleskopickou anténou a externí anténu nelze připojit. Ve venkovním prostředí po Praze byla kvalita příjmu poměrně dobrá, ale v místnostech docházelo k zamrzávání a rozpadávání obrazu. Pokud by si tento tablet chtěl někdo pořídit vyloženě kvůli sledování televize, mohl by být zklamaný.

GoClever Tab T76 GPS TV také nelze brát za plnohodnotnou náhradu byť jen obyčejného kompaktního fotoaparátu. I když disponuje na zadní straně kamerou s rozlišením 2 Mpx, chybí mu funkce přisvětlení a celá „optika“ se skládá prakticky jen z jedné plastové destičky, která chrání čip před prachem. Také v nastavení najdeme jen vyvážení bílé a úpravu EV. Výsledkem jsou poměrně tmavé snímky, v místnostech často rozmazané a s ne úplně přirozenými barvami. Ani venkovní snímky ale nejsou příliš dobré, opět byly i při denním (zimním) světle často neostré a při větších kontrastech na snímcích – typicky fotografie budovy s oblohou na pozadí – jsou světlé části „vypálené“. Pořízené fotografie jsou tedy použitelné spíše jako momentky na Facebook (když není po ruce lepší přístroj) než jako snímky na vyvolání do rodinného alba.

Po zapnutí je přístroj v angličtině, což může někoho zmást, ale lze jej samozřejmě přepnout na češtinu. Základní aplikace jsou dostačující – jmenujme například webový prohlížeč, Skype, Facebook, čtečka knížek, mapy a navigace, hra Angry Birds atd. Samozřejmostí je i podpora oficiálního Google Play marketu a do tabletu lze tedy dohrát prakticky cokoliv.

Pokud shrneme naše zjištění, vychází nám z toho jednoznačný závěr. GoClever Tab T76 GPS TV není navržen jako konkurence pro drahé modely tabletů s cenou za 10 tisíc, ale primárně pro uživatele, kteří nemají vysoké nároky a chtějí mít s sebou levný a přitom dostačující přístroj pro základní práci. I z tohoto úhlu pohledu je nutné Tab T76 hodnotit. Za cenu pod 3000 Kč jde tedy o poměrně zdařilý produkt, který svému výrobci ani majiteli neudělá ostudu.

Technické parametry tabletu GoClever Tab T76 GPS TV:

 • Procesor TeleChips 8925, 1 GHz (Cortex A5, GPU Mali400)
 • Operační systém: Android 4.0.3 
 • Paměť RAM 512 MB DDR3 
 • Flash 8 GB MLC NAND flash 
 • Obrazovka 7" LCD TFT, 800 x 480 s LED podsvícením, 16bitové barvy, 5bodový multi-touch 
 • Připojení Wi-Fi (802.11 b/g/n), externí adaptér 3G (volitelně) 
 • Podporované formáty video AVI, 3GP, MP4, RM, RMVB, FLV, MKV, MOV, VOB, DAT, WMV 
 • Podporované formáty foto JPEG, PNG, GIF (statický), BMP 
 • Podporované formáty audio MP3, WAV, OGG, FLAC, APE, AAC 
 • Adobe Flash Podporováno 
 • Podporované formáty e-knih PDF, EPUB, TXT, FB2, PDB, RTF 
 • Podporované soubory Office Word, Excel, PowerPoint 
 • Podporované souborové systémy FAT, FAT32, NTFS 
 • Vstupní/výstupní porty 1x miniHDMI out 1.4, čtečka karet 1x micro SDHC až 32GB, zvukový výstup 1x mini jack 3,5 mm, USB 1x micro USB 2.0 s podporou nabíjení, Napájecí port 5 V / 2 A 
 • Vybavení G-senzor 360°, 2x kamera (přední 0,3 Mpix a zadní 2,0 Mpix), reproduktory 1x 1 W, mikrofon, přijímač GPS MT3339, TV tuner DVB-T MPEG4, 
 • V balení Kabel USB, kabel USB Host, síťová nabíječka, nabíječka do auta, držák do auta 
 • Rozměry 185 x 121 x 10 mm (box 219 x 148 x 75 mm) 
 • Hmotnost 322 g (box 854 g) 
 • Baterie 2900 mAh, Li-polymer, 3,7 V, přibližná výdrž při prohlížení webu až 5 hod

Žádné komentáře:

Okomentovat