11. 10. 2012

Známe vítěze soutěže o fotoaparát Canon PS SX150

Konečně nastala ta dlouho očekávaná chvíle, kdy můžeme vyhlásit výherce fotosoutěže o digitální fotoaparát Canon Power Shot SX150 v hodnotě 3 490 Kč. Celý měsíc jste do soutěže přihlašovali své snímky, které vystihovaly vaše "pohodové" zážitky z dovolené. Musím uznat, že spousta snímků bylo velice vtipných, nechyběla ani romantika a hlavně vaše roztomilá dítka a zvířátka.

Do soutěže bylo zařazeno celkem 224 fotografií. Za vaši účast vám všem děkujeme!

 

Výherci


Vydařených fotografií se tedy nesešlo málo a vybrat z nich tři, které nejlépe splňují zadání, bylo velmi obtížné. Obecnou definici pohodové dovolené měl každý z porotců formulovanou malinko jinak, takže nakonec jsme vybrali od každé pohody, podle nás, to nejlepší.

1. Hlavní cenu – digitální fotoaparát Canon Power Shot SX150 vyhrává pan Vojtěch Nemrava se svým snímkem „Tobogán“ pořízeným v Turecku. 

 

Hodnocení poroty:

POHODA "V POHYBU"


Takto si asi představuje pohodovou dovolenou většina lidí. Léto, slunce, voda, zábava! Navíc ještě "rozdováděné" mládí.

Kompozice je poměrně neobvyklá a odvážná. Možná je dílem náhody, která ale přeje připraveným! Ostrost rozptýlená ve spršce kapek mezi chlapcem a dívkou podporuje dynamiku pohybu těl na skluzavce. Úsměv dívky "stíhané" chlapcem, ruce namířené vzhůru, euforie z jízdy, ze života ... A potom jeden detail, bez kterého by to nebylo ono. Sluncem prosvícený trs trávy vlevo nad hlavou dívky skvěle doplňuje odstíny žluté i listoví v pozadí snímku.

GRATULUJEME!

 Vojtěch Nemrava osobně přebírající první cenu naší pohodové fotosoutěže!


2. Poukaz na tisk 500 fotografií 10 x 15 cm v našem AARONLABu získává paní Monika Čupová za snímek „Pohodovka“ pořízený v Bulharsku. 

 

Hodnocení poroty:

POHODA "V KLIDU"


Dalším výrazným atributem pohodové dovolené je bezesporu moře. Jeho klidná i bouřlivá modř, vzdálený horizont, ...

Před ním dvě kamarádky, které možná právě dorazily a kochají se tím uklidňujícím výhledem. Saturace odstínů modré by se někomu mohla zdát přehnaná, nám se ale líbila, protože je v ní možné vidět užší spojení dívek s vodním živlem. Jejich barevně pestrý oděv, včetně "zavazadel" zase vytváří k chladnější modré příjemně hřejivý kontrast.

GRATULUJEME!

3. Poukaz na tisk 300 fotografií 10 x 15 cm v našem AARONLABu získává pan Radek Hlubuček za snímek „Monzuny v Kalkatě“. 

 

Hodnocení poroty:

POHODA "V DEŠTI"?


Fotografie jakoby vystřižená z filmu Taxikář. Nedíváme se ale na newyorskou ulici, nýbrž na ulici v indické, přesněji řečeno v bengálské Kalkatě. Přesto se nemůžeme ubránit dojmu "filmového dění".

Více plánů, tvarová i barevná pestrost, zajímavé rozložení světla, ... to vše tvoří téměř uhrančivý obraz deštivé bengálské křižovatky. Monzunové deště trvají v Indii několik měsíců a pro Evropana takové počasí s představou pohodové dovolené moc nepasuje. Přesto jsme se rozhodli tento pohled z dovolené zařadit mezi tři "pohodové" snímky.

Fotograf totiž musel být v pohodě, když takovýto parádní snímek pořídil v Kalkatě, v období dešťů.

GRATULUJEME!


Ráda bych tímto za sebe i za porotu poděkovala všem soutěžícím, pogratulovala výhercům a budu se těšit na vaši účast v další soutěži, kterou pro vás připravíme. Sledujte nás na Facebooku, na našich stránkách www.aaron.cz nebo si objednejte newsletter, který vás o všech našich akcích bude včas informovat.

Hanka Gajdošíková - vedoucí marketingu

Žádné komentáře:

Okomentovat