17. 9. 2012

Nikon D600 - fotografujte ve velkém, cestujte nalehko

Překvapivě lehký model Nikon D600 je vybaven obrazovým snímačem formátu FX, který se dosud používal pouze v profesionálních fotoaparátech. Tento přístroj dovolí ještě většímu počtu fotografů prozkoumat výhody plného formátu a přejít na vyšší úroveň fotografování. Nikon D600, který umožňuje používat širokoúhlé objektivy i skutečné superteleobjektivy, nabídne uživatelům objevit nové rozměry hloubky a detailů fotografií a vzbudí v nich nadšení pro fotografování díky živým snímkům, které mluví za vše.


Výjimečná hloubka a detail 

 

Nově vyvinutý snímač CMOS formátu FX (fullframe) společnosti Nikon s rozlišením 24,3 milionů pixelů umožňuje zachytit vynikající úroveň detailů a odstínů, dokonce i ve slabém osvětlení.

14bitová konverze A/D a vynikající poměr signálu a šumu umožňuje získat kvalitní fotografie s nízkou hladinou šumu a širokým dynamickým rozsahem i při vysokých citlivostech ISO.

Fotoaparát také nabízí výborné výsledky při snímání v nedostatečném osvětlení, a to v rozsahu citlivostí ISO 100–6 400, který lze rozšířit na ISO 25 600 nebo snížit na ISO 50. Inteligentní systém redukce šumu potlačuje šum bez narušení jemných detailů, takže fotoaparát je flexibilní za každých světelných podmínek: fotografie jsou jasné a čisté i při vyšším nastavení ISO.

Systém zpracování obrazu EXPEED 3


Fotoaparát Nikon D600, vybavený stejným obrazovým procesorem nové generace EXPEED 3 jako špičkový profesionální model D4, lehce zpracovává úlohy s velkým množstvím dat, aniž by se snižovala rychlost a kvalita.

16bitové zpracování obrazu nabízí sytější barvy a odstíny než kdy dříve, zajišťuje jemné přechody bohaté na detaily a odstíny v celém rozsahu až po čistě bílou, a to i při fotografování ve formátu JPEG.

Vysoce citlivý systém automatického zaostřování


Fotoaparát Nikon D600 zajišťuje přesné zaměření objektu při jakémkoli osvětlení díky systému automatického zaostřování společnosti Nikon Multi-CAM4800 s 39 body, který se vyrovná citlivosti autofokusu špičkového profesionálního modelu D4.

Autofokus má citlivost až -1 EV (ISO 100, 20 °C) a středové body jsou kompatibilní s F8. Díky tomu lze snímat ostré fotografie i při náročných světelných podmínkách. Různé režimy automatického zaostřování, například dynamická volba zaostřovacích polí a 3D sledování objektu, umožňují udržovat zaostření i na těch nejmenších objektech, ať už jsou jejich pohyby jakkoli nepředvídatelné.

Video ve vysílací kvalitě 

 

Funkce D-Movie s měřením ve více oblastech fotoaparátu Nikon D600, která je založena na stejné technologii jako u oceněného modelu Nikon D800, nabízí dokonalou flexibilitu těm, kteří chtějí zaznamenávat videosekvence. Široký rozsah videoaplikací, komplexní škála snímacích frekvencí a pohodlné vlastní ovládací prvky, které zajišťují plnou kontrolu nad operacemi v živém náhledu v průběhu snímání, společně představují ty nejlepší možnosti záznamu videosekvencí ve velkém formátu.

Snímací frekvence: videosekvence v rozlišení Full HD (1 080p) lze zaznamenat se snímací frekvencí 30p, 25p a 24p a s možností 60p, 50p a 25p při rozlišení HD (720p). Videosekvence v kvalitě Full HD mohou být dlouhé přibližně 29 minut a 59 sekund.

Režim měření více oblastí: nahrávání videa v rozlišení Full HD (1 080p) je možné v obou formátech, FX i DX, což uživateli nabízí výjimečnou svobodu výrazu.

Zvukové ovládání s vysokou věrností: videosekvence zaznamenané fotoaparátem Nikon D600 mají stejně kvalitní zvuk jako obraz. Konektor na mikrofon umožňuje použít externí stereofonní mikrofon pro jasný záznam zvuku a fotoaparát je také vybaven zvukovým výstupem pro externí sluchátka.

Kompaktní, lehký a odolný: Nikon D600 je navržen tak, aby odolával náročným podmínkám. Vrchní a zadní část fotoaparátu je ze slitiny hořčíku a fotoaparát má hmotnost pouhých 760 g (bez baterie). Fotoaparát se vyznačuje stejnou odolností proti nepříznivým vlivům počasí jako profesionální jednooká zrcadlovka Nikon D800. Nabízí také vylepšenou odolnost vůči vlhkosti a prachu.

Vysoce přesná a vysoce odolná závěrka: závěrka byla testována na životnost více než 150 000 cyklů a prokázala odolnost a přesnost. Expoziční časy se mohou chlubit rozsahem od 1/4 000 do 30 s. Fotoaparát je vybaven inteligentní autodiagnostikou závěrky a řídicí jednotka je navržena tak, aby se při delším otevření závěrky při natáčení videa nezvyšovala spotřeba energie.

Precizní displej LCD s úhlopříčkou 8 cm (3,2 palce) s rozlišením přibližně 921 tisíc bodů, širokým pozorovacím úhlem a automatickou regulací jasu monitoru: poskytuje při prohlížení jasný a ostrý obraz s mnohem větší přesností reprodukce barev. Jas displeje LCD je automaticky upraven podle okolního prostředí.

Časosběrné snímání: Časované intervalové snímání umožňuje aktivovat závěrku v předem nastavených intervalech. Časosběrné snímání uloží obrázky jako videosekvenci, která dovolí přehrát zrychleně pomalou akci. Rychlost přehrávání může být 24 až 36 000× rychlejší, než je skutečná akce.

HDR (vysoký dynamický rozsah): pořídí při jediném stisknutí spouště jeden podexponovaný a jeden přeexponovaný snímek. Rozsah lze rozšířit až na 3 EV pro požadovaný výsledek plné sytosti barev a tonálních přechodů, zatímco přirozený vzhled snímku lze upravit nastavením jemnosti okraje, kde se oba snímky setkávají.

Funkce Active D-Lighting: funkce Active D-Lighting společnosti Nikon automaticky uloží detaily v temných i světlých oblastech. Díky tomu lze nasnímat při fotografování ve vysoce kontrastních situacích úžasné fotografie s přirozeným kontrastem.

Žádné komentáře:

Okomentovat