9. 8. 2012

Nikon představil nový Nikon 1 J2

První kompaktní systémový fotoaparát společnosti Nikon se stal díky úžasné rychlosti a inteligentním revolučním fotografickým funkcím nejprodávanějším modelem ve své kategorii v Evropě. Nový inteligentní Nikon 1 J2 nyní představuje ještě více kreativních možností a stylového příslušenství, které vám pomůže zůstat o stisknutí spouště napřed.

Tento stylový fotoaparát se snadným používáním, který je navržen pro rychlé reakce a ještě rychlejší činnost, nabízí v ultrapřenosném těle vše, co potřebujete ke snímání úžasných fotografií a videosekvencí. V souladu s konceptem řady Nikon 1 představujícím malý fotoaparát, který lze snadno držet a jednoduše ovládat, je model Nikon 1 J2 uváděn na trh společně s novým objektivem 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5 –5,6. Jde o superštíhlý objektiv s 2,5× zoomem s rozsahem, který umožňuje zachytit většinu každodenních situací, zároveň se však pohodlně vejde do kapsy. Příslušenství nové generace, jako je vodotěsné pouzdro Nikon WP-N1, umožní používat fotoaparát v nových prostředích pod vodou.

Objektiv 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 a vodotěsné pouzdro WP-N1 

 

Společně s fotoaparátem Nikon 1 J2 uvádíme na trh také vodotěsné pouzdro WP-N1, které umožní skutečným zájemcům o potápění používat fotoaparát Nikon 1 J1 nebo Nikon 1 J2 s objektivem 1 NIKKOR 10-30 f/3,5-5,6 i pod vodou a pořizovat kvalitní fotografie v novém prostředí. Lesklé bílé pouzdro WP-N1, se kterým se můžete ponořit až do hloubky 40 m, vám umožní používat všechny funkce fotoaparátu stejně jako na souši. Řada systému Nikon 1 se také rozšiřuje o superštíhlý objektiv s 2,5× zoomem – 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6. Rozsah ohniskových vzdáleností 11–27,5 mm umožňuje snadno zachytit většinu každodenních situací. Kompaktní konstrukce umožňuje ponechat objektiv připevněný k fotoaparátu, a přesto se vám vejde do kapsy nebo brašny – když se naskytne příležitost k zachycení snímku nebo videosekvence, můžete být okamžitě připraveni. Jednoduchým otočením prstence objektivu fotoaparát zapnete a zasunutím objektivu jej vypnete. Objektiv 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5 –5,6 se dodává v černé barvě. Pokud jej ale zakoupíte jako set fotoaparátu s objektivem, bude mít stejnou barvu jako váš fotoaparát Nikon 1 J2. 

Nikon 1 J2


 • Přenosný systém Nikon 1: malé tělo a kompaktní objektivy dostupné v širokém spektru barevných provedení. Konstrukce přinášející novou úroveň rychlosti, jednoduchosti a zábavy do způsobu, jakým zachycujete okolní svět.
 • Extrémně rychlé automatické zaostřování s pomocí obrazového snímače CMOS: zaostřuje rychleji a přesněji než kdykoli předtím.
 • Vysoce rychlé sériové snímání: pořizuje snímky v plném rozlišení frekvencí až 60 obr./s.
 • Snímací režimy: nové funkce pohyblivých momentek a inteligentního výběru snímku umožňují pořizovat snímky úžasným novým způsobem. A pomocí snadno použitelného kreativního režimu můžete přidat snímkům výraznou osobitost.
 • Intuitivní ovládání: přehledná menu, jasný monitor LCD, snadno dosažitelný volič provozních režimů a vestavěný blesk.
 • Extrémně rychlé automatické zaostřování s pomocí obrazového snímače CMOS: optimální výkon pro vynikající snímky a videosekvence. Nabízí ideální vyvážení mezi velikostí systému, rychlostí, citlivostí k působení světla, rozlišením a hloubkou ostrosti. Umožňuje pořizovat překrásně detailní snímky s 10,1 milionů pixelů i při fotografování rychle se pohybujících objektů za libovolného osvětlení.
 • Výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 3: poskytuje neporovnatelnou úroveň výkonnosti v každé situaci. Tento systém zahrnuje dva výkonné obvody, které jsou schopny zpracovávat snímky neuvěřitelnou rychlostí 600 milionů pixelů za sekundu. Nabízí vysoce kvalitní redukci šumu a zpřístupňuje převratné režimy fotografování.
 • Pokročilý hybridní systém automatického zaostřování: zaostřuje tak rychle, že bez zpoždění zachytíte každý letmý okamžik. Okamžitě přepíná mezi automatickým zaostřováním s fázovou detekcí pro lesklé nebo rychle se pohybující objekty a automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu pro statické či špatně osvětlené objekty.
 • Rychlé a přesné sériové snímání: plně využívá systém automatického zaostřování fotoaparátu a poskytuje snímky s plnou velikostí obrazu i těch nejrychlejších objektů frekvencí až 10 obr./s. Stejně tak můžete zaostřit na požadované místo a využít fenomenální rychlost zpracování dat fotoaparátu pro zachycení snímků s plnou velikostí obrazu frekvencí až 60 obr./s.
 • Pohyblivé momentky: snímky ožijí jako mávnutím kouzelného proutku. Fotoaparát je schopen díky vysoké rychlosti zpracování dat zaznamenat současně zpomalenou videosekvenci a statický snímek. Jakmile stisknete spoušť pro expozici snímku, přístroj okamžitě tyto dva prvky sloučí dohromady a vytvoří „živoucí snímek“ zachycující okamžik v čase jako nikdy předtím.

 • Inteligentní výběr snímku: záruka nejlepšího snímku za všech okolností. Fotoaparát pořídí až 20 snímků ve vysokém rozlišení před a po stisknutí tlačítka spouště a uloží pět „nejlepších“ snímků, ze kterých si následně můžete vybrat. Snímky doporučené jako nejlepší jsou vybírány na základě výrazu tváře, kompozice a zaostření.
 • Kreativní režim: umožňuje aplikovat různé filtry a efekty na statické snímky ještě před zahájením fotografování a nabízí přístup k expozičním režimům PSAM pro plnou kontrolu nad parametry snímků. Zlepšete náladu fotografované scény pomocí funkce Změkčovací filtr, zachyťte rozsáhlé výhledy pomocí režimu Jednoduché panoráma, a užívejte si trvale perfektní expozice při použití režimu Noční portrét.
 • Pokročilý záznam videosekvencí: umožňuje pořizovat snímky v plném rozlišení během filmování a bez přerušení záznamu, a pořizovat extrémně zpomalené videosekvence pro získání dramatických efektů. Videosekvence lze pořizovat v plném HD rozlišení, k jehož kompletnímu využití přispívá automatické zaostřování s fázovou detekcí, které zaručuje zachycení vynikajících akčních scén.
 • Inovovaný design maximální kvality: pozornost k detailu propůjčuje fotoaparátu výsostně stylový vzhled. Přístroj je k dispozici v množství barevných provedení, která podporují minimalistický design, a vybrané modely jsou navíc opatřeny povrchem z broušeného kovu a různými vzory.
 • Jasný 7,5cm (3“) monitor LCD s 921 000 pixely. Nabízí široký pozorovací úhel a ochranné sklo a díky vysokému rozlišení zobrazuje veškeré detaily snímků a videosekvencí v místnosti i venku.
 • Intuitivní ovládání: přehledná menu, minimální množství ovládacích prvků, vestavěný blesk a snadno dostupný volič provozních režimů pro rychlý přístup k různým režimům fotografování. Pokud nechcete přemýšlet o technických aspektech fotografování, stačí zvolit režim Auto a nechat volbu nejvhodnějšího nastavení fotoaparátu na funkci automatické volby motivových programů.
 • Vestavěný blesk: doplňkové osvětlení pro případ potřeby. Praktický zdroj světla pro snímky v interiérech a pro snížení kontrastu u snímků se sluncem za fotografovaným objektem. Systém byl vytvářen společně s fotoaparátem a umožňuje dosažení perfektně exponovaných snímků.
 • Rozšiřitelný systém: rodina výměnných objektivů 1 NIKKOR splňující požadavky téměř libovolného motivu; všechny objektivy jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí a vyznačují se kompaktním provedením pro lepší přenosnost.
 • Adaptér bajonetu Nikon F: nasazuje se na bajonet Nikon 1 fotoaparátu a umožňuje použít libovolný objektiv NIKKOR pro jednooké zrcadlovky. Zkoušení různých objektivů je vynikajícím způsobem experimentování s odlišným zachycením motivu, a použijete-li objektivy AF-S a AF-I NIKKOR, můžete navíc plně využívat úžasných schopností systému automatického zaostřování fotoaparátů Nikon 1.
 • Short Movie Creator a systém Nikon 1: automatická tvorba krátkých filmů ze statických snímků a videosekvencí. Tento neuvěřitelně snadno použitelný software zachovává kvalitu každého pořízeného snímku, což v plné míře platí i pro jednotlivé snímky u videosekvencí. Videosekvence mohou mít délku až 30 minut a mohou využívat množství stylů.
Fotoaparát Nikon 1 J2  bude k dispozici v následujících setech:
J2 + 11-27,5mm11 990 Kč
J2 + 10-30mm 12 490 Kč
J2 + 10-30mm + 30-110mm16 290 Kč

Na trhu by se měl objevit od 6.9.2012.

Žádné komentáře:

Okomentovat