4. 7. 2012

Nový firmware pro Canon EOS 7D

 
Canon představil nový firmware pro digitální zrcadlovku EOS 7D a odhalil řadu nových funkcí pro nadšence, kteří chtějí posunout hranice fotografování. Firmware, který staví na vysoké rychlosti, pokročilém ovládání a všestrannosti fotoaparátu, nabízí fotografům spoustu nových výhod, mezi které patří vyšší rychlost snímání ve formátu RAW, editační funkce přímo ve fotoaparátu, uživatelem definované Auto ISO a podpora nejnovějšího GPS přijímače Canon GP-E2


Canon EOS 7D firmware v2 – hlavní charakteristika:

 • Vylepšená rychlost snímání ve formátu RAW (až 25 snímků)
 • Úpravy RAW snímků ve fotoaparátu  
 • Třídění fotografií ve fotoaparátu 
 • Uměna velikosti JPEG snímků ve fotoaparátu 
 • Maximální nastavení Auto ISO (ISO 400-6400) 
 • Manuální nastavení hlasitosti při natáčení videa 
 • GPS kompatibilita *
 • Úprava názvů souborů 
 • Nastavení časových zón 
 • Rychlé posouvání a zvětšování fotografií  
 • Rychlé ovládání na obrazovce během přehrávání videa
* GPS údaje mohou být přidány pouze k fotografiím

Vylepšený RAW výkon

EOS 7D disponuje APS-C CMOS snímačem s rozlišením 18 MPx, dvojicí procesorů DIGIC 4, rozsahem citlivosti ISO až 12 800 a umožňuje souvislé fotografování rychlostí až 8 snímků za vteřinu. Nový firmware využívá výkonný algoritmus pro správu paměti, který je použitý například v řadě Canon EOS-1. Fotografové si nyní mohou vychutnat lepší flexibilitu při souvislém fotografování, jelikož maximální vyrovnávací paměť byla rozšířena na 25 RAW nebo 130 JPG souborů. Zachycení správných okamžiků s mimořádnými detaily je výsledkem kombinace vysokého rozlišení 18 MPx a 14 bitového obrazového procesoru.

Úprava a třídění snímků ve fotoaparátu

Nové editační funkce umožňuje začít poprodukční práce už ve fotoaparátu, díky čemuž má fotograf větší kontrolu nad podobou snímku. Je možné upravovat soubory RAW a opravit tak například periferní osvětlení, zkreslení či chromatickou aberaci. Ihned po focení je možné upravit vyvážení bílé, ostrost, styl snímku a další parametry. Upravená verze je pak uložena v novém JPEG souboru, jehož velikost lze upravovat bez použití PC nebo Maca.

Extra kontrola fotografií a videí

Nový firmware poskytuje rozšířenou všestrannost u focení i natáčení videí. Nově přidaná kontrola Auto ISO umožňuje fotografům omezit maximální citlivost ISO na jakoukoliv úroveň nativního ISO 400 – 6 400. Nabízí větší kontrolu nad expozicí, díky které fotografové mohou přizpůsobit maximální automatickou citlivost ISO, tak aby jim vyhovovala, nebo nastavit parametry na různé situace odpovídající kreativním cílům.

Vylepšená audio funkce ve video režimu nabízí začínajícím kameramanům větší kontrolu během natáčení. Uživatelé mohou doplnit Full HD (1920x1080p) videa 16 bitovým digitálním stereo zvukem, který je samplován v kvalitě televizního vysílání 48KHz. Nové manuální ovládání zvuku umožňuje nastavit 64 úrovní hlasitosti. Digitální filtr větru současně snižuje hluk způsobený pohybem větru kolem mikrofonu a zajišťuje jasný a čistý zvuk bez periferního rušení.

Zaznamenejte své cesty s GPS funkcí

Firmware v2 podporuje nejnovější GPS receiver GP-E2 a umožňuje přidat do fotografií informace o geografické poloze. GP-E2 je bezpečně připevněn do sáněk pro blesk a připojen k fotoaparátu pomocí kabelu, takže je pro fotografy s EOS 7D jednoduché pořídit k fotografiím geografické informace, jako jsou údaje o zeměpisné délce, šířce, nadmořské výšce a směru, při kterém byla fotografie pořízena. Tyto informace jsou doplněny do souboru fotografie EXIF. GPS Logger zaznamenává pohyb stahováním GPS dat v pravidelných intervalech a je kompatibilní s Google Maps, což umožňuje snadné prohlížení zaznamenané trasy v bezplatném softwaru Canon Map Utility.

Firmware v2 bude k dispozici od srpna 2012. 
Stahovat můžete zde


Digitální zrcadlovku Canon EOS 7D můžete mít již teď za cenu od 33 990,- Kč s 16GB kartou ZDARMA.

Žádné komentáře:

Okomentovat