23. 7. 2012

Canon EOS M je na světě

Canon rozšiřuje svou řadu EOS o nový fotoaparát EOS M. Jedná se o vůbec první bezzrcadlovku společnosti Canon. Nový fotoaparát je kompaktní a jeho ovládání velmi intuitivní, přitom ale nabízí kvalitu digitálních zrcadlovek, kreativní funkce a možnost natáčet Full HD videa.

V kompaktním a stylovém designu se skrývá kvalita zobrazovacího systému Canon EOS. Vedle fotoaparátu byly zároveň představeny dva nové objektivy, EF-M 22mm f/2 STM a EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM se standardním zoomem, a nový kompaktní blesk Speedlite 90EX, takže fotografové mají k dispozici vše, co potřebují pro každodenní vytváření krásných snímků. Pro fotografy, kteří chtějí posunout hranice kreativity ještě dále, je připraven adaptér bajonetu Mount Adapter EF-EOS M, díky kterému je novinka kompatibilní se všemi objektivy z řady EF.

EOS M – hlavní charakteristika

  • Kvalita digitálních zrcadlovek v kompaktním těle
  • Režim Inteligentní automatická scéna 
  • Všestranný fotoaparát s výměnnými objektivy 
  • Rozmazané pozadí pro emotivnější fotografie 
  • Jednoduché ovládání prostřednictvím dotykového displeje 
  • Fotografie s atmosférou i při slabém osvětlení 
  • Full HD video a režim Videomomentka 
Dostupnné od října 2012
Předpokládaná cena 19 990,- Kč s objektivem EF-M 22 mm F2 STM a 21 490,- Kč s objektivem EF-M 18-55 mm STM 


Kvalita digitálních zrcadlovek Canon

Hybridní 18megapixelový APS-C CMOS snímač s vysokým rozlišením umožňuje tisknout oblíbené fotografie ve velikosti plakátu nebo ze snímků vyříznout a vytisknout jen jeho drobný detail.

Procesor Canon DIGIC 5 zaručuje krásně výrazné barvy a přirozené tóny pleti, zároveň super rychlá spoušť umožňuje zachytit jedinečné momenty ve zlomku vteřiny. Rozsah citlivosti nativního ISO 100-12 800 (rozšiřitelné na 25 600) usnadňuje fotografování náročných večerních scén a noční atmosféry. EOS M má hybridní AF systém, který podporuje super rychlé a přesné automatické ostření a umožňuje profesionální focení a natáčení snímků.

Staňte se filmařem s EOS Movie a režimem Videomomentka

Někdy nestačí zachytit daný moment jen na fotografii. Proto EOS M umožňuje lehce přepnout na natáčení Full HD videa se stereo zvukem. Režim Videomomentka pomáhá uživatelům vytvořit krátká strhující videa s profesionálním střihem, aby se při sledování videí přátelé a členové rodiny nenudili.

Rozšíření EOS systému o speciální příslušenství

EOS M je kompatibilní se stávajícími objektivy Canon řady EF , příslušenstvím a blesky Speedlite. Zároveň byly představeny dva objektivy EF-M, EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM se standardním zoomen a super tenký EF-M 22mm f/2 STM, které nabízí vysoký výkon a mobilitu. Oba disponují novou technologií krokového motorku, jež zaručuje výjimečně hladký chod automatického ostření, a současně jsou objektivy osazeny přesnou optikou Canon. Jejich kompaktní design doplňuje vzhled kapesního kompaktního fotoaparátu.

EOS M bude navíc standardně dodáván s novým bleskem Speedlite 90EX, který je kompaktní, všestranný a velmi lehký. Navíc nabízí maximální směrné číslo 9 a podporu širokoúhlých objektivů, takže se hodí pro každodenní použití. Lze použít jako hlavní blesk při bezdrátovém ovládání několika dalších blesků. Tyto možnosti ocení především pokročilí uživatelé při vytváření kreativních světelných efektů. 

Žádné komentáře:

Okomentovat