2. 3. 2012

Nová definice kreativity a výkonu – Canon představuje EOS 5D Mark III

PRAHA, 2. března 2012Canon představuje nejnovější digitální zrcadlovku ze slavné řady EOS - EOS 5D Mark III. EOS 5D Mark III navazuje na legendární EOS 5D Mark II a nabízí vylepšenou rychlost, vyšší rozlišení, vylepšený výpočetní výkon a rozšířené možnosti pro tvůrčí fotografování i natáčení videa ve Full HD. Jedinečné tvůrčí možnosti splní i ty nejnáročnější přání profesionální fotografů.

Canon pečlivě naslouchal fotografům z celého světa a EOS 5D Mark III nabízí vylepšený výkon téměř ve všech oblastech. Nový 22,3MPx full-frame snímač přináší optimální rozlišením pro fotografování i natáčení HD videa. Fotografovat lze rychlostí až 6 snímků za vteřinu a 61bodový AF systém a 63zónové měření poskytují vyšší rychlost, flexibilitu a přesnost. Nejnovější procesor DIGIC 5+ ještě více vylepšuje video funkce a možnosti ovládání a záznamu zvuku. EOS 5D Mark III redefinuje tvůrčí možnosti pro fotografy i amatérské videokameramany.

EOS 5D Mark III představuje zásadní krok vpřed pro celou řadu EOS 5D,“ říká Kieran Magee, Marketing Director, Professional Imaging, Canon Europe. „EOS 5D Mark III je výjimečný fotoaparát. Pozorně jsme naslouchali komunitě zapálených fotografů, abychom zlepšili výkon ve všech oblastech. Novinku jsme navrhli tak, aby úspěšně dokázala zdolat jakoukoli tvůrčí výzvu - je rychlejší, spolehlivější, lze přizpůsobit focení v ateliéru i natáčení videa. Vše v té nejvyšší kvalitě.“

Vylepšený výkon

EOS 5D Mark III nabízí vylepšení prakticky všech specifikací a je ideální pro fotografy, kteří digitální zrcadlovkou chtějí natáčet i video. Obsahuje řadu funkcí, které poprvé přinesl revoluční Canon EOS-1D X, a nabízí vysoký výkon, flexibilitu, manipulaci a odolnost. Nově vyvinutý 22,3MPx full-frame snímač poskytuje lepší rozlišení a jemnější detaily, což umožňuje zachytit celou řadu scén, od rozsáhlých krajin až po krásné portréty.

Vyšší rychlost kontinuálního snímání nabízí rozšířené kreativní možnosti. 8kanálové čtení umožňuje při maximálním rozlišení vytvořit rychlostí až 6 snímků za vteřinu 18 fotografií ve formátu RAW nebo více než 16 000 JPEGů - navíc bez nutnosti použití dalšího příslušenství. Pokročilá architektura senzoru nabízí široké možnosti nastavení ISO 100-25 600 s možností rozšíření až na 102 400, což umožňuje zachytit čisté a kvalitní snímky i při extrémně nízkém osvětlení.

EOS 5D Mark III využívá stejný 61bodový širokoúhlý AF systém podobně jako EOS- 1D X a poskytuje vynikající citlivost, přesnost a rychlost. Jeden z nejmodernějších AF systémů současnosti s úctyhodnými 41 body křížového typu a pěti duálními body křížového typu zajišťuje bezkonkurenční přesnost v celém snímku. Přednastavení AF lze podobně jako u modelu EOS-1D X přizpůsobit, což pomáhá zachytit tradičně náročné objekty a poskytuje více spolehlivosti v situacích, kdy se objektu může nepředvídatelně pohybovat.

Velmi přesnou expozici zajišťuje oceňovaný měřící systém Canon iFCL, jehož součástí je i 63zónový dvouvrstvý snímač spojený s každým bodem AF systému. Informace získané ze systému AF jsou analyzovány společně s barvou a jasem ze senzoru, takže EOS 5D Mark III poskytuje přesné odstíny pleti a vynikající výsledky za každé situace.

Kreativní výkon bez kompromisů

EOS 5D Mark III obsahuje nejnovější obrazový procesor Canon DIGIC 5+, který pohání celou řadu nových funkcí. 14bitová A/D konverze umožňuje hladší tonální gradaci a přechody mezi barvami, zatímco integrovaný režim HDR kombinuje tři různé expozice a umožňuje použít jednu z pěti přednastavených tonálních map. Na fotografiích tak jsou vidět jemné detaily i při snímání vysoce kontrastních scén. Zpracování RAWů přímo ve fotoaparátu a široké možnosti úprav usnadňují poprodukční práce už během focení.

Vylepšený výkon DIGIC 5+ umožňuje také použití řady nástrojů, které přispívají k vyšší kvalitě obrazu. Korekce periferního osvětlení objektivu, korekce chromatické aberace objektivu (laterální a axiální) a potlačení šumu při vysokém ISO jsou integrovány přímo do fotoaparátu a neovlivňují výkon. Nedochází tak k nepříjemnému zpožďování při fotografování. Navíc lze přímo ve fotoaparátu hodnotit snímky pomocí speciálního tlačítka a lépe je třídit při poprodukční práci.

EOS 5D Mark III představuje nové tlačítko Kreativní fotografie, které umožňuje rychle zvolit styl fotografie a zachytit snímky s vícenásobnou expozicí nebo přímý přístup k HDR režimu. V režimu přehrávání stisknutí tlačítka Kreativní fotografie aktivuje novou funkci pro srovnání snímků. Zobrazí dva snímky vedle sebe, takže fotografové mohou prohlížet, zvětšovat a porovnat kvalitu různých expozic v průběhu focení. EOS 5D Mark III obsahuje nový tichý režim pro focení, který výrazně snižuje zvuk závěrky a zrcadla. Fotograf tak například na svatbách nebude rušit jedinečné chvíle. Zvolit lze i permanentní tichý režim, což uživatelé ocení například při focení v přírodě, kdy může záběr zkazit jedno jediné vyrušení.

EOS videa nové generace

EOS 5D Mark III navazuje na oblíbený model EOS 5D Mark II, ale přináší vylepšení prakticky ve všech oblastech, aby posunul na novou úroveň i natáčení Full HD videa. Nový full-frame snímač v kombinaci s obrovským výpočetním výkonem DIGIC 5+ zlepšuje ovládání hloubky ostrosti, což milují video profesionálové, a prakticky odstraňuje moiré, falešné barvy a další nežádoucí efekty. Speciální tlačítko pro přepínání z fotografování na natáčení videa nabízí snadnější ovládání, takže lze okamžitě natáčet video bez složitého nastavování.

Doplňkové video funkce zahrnují ruční ovládání expozice a rozšířený rozsah vysoké přenosové rychlosti s možností komprese videa. Podporovány jsou i metody intraframe (ALL-I) a interframe (IPB). Větší flexibilitu umožňuje variabilní nastavení rychlosti snímání 24 až 60 snímků za vteřinu a podpora časového kódu SMPTE. Uživatelé mohou také zkontrolovat a upravit zvuk při nahrávání přímo na displeji pomocí funkce Quick Control. Fotoaparát má výstup na sluchátka pro lepší kontrolu hlasitosti. DIGIC 5+ zajišťuje vylepšený výpočetní výkon a umožňuje pohodlně zkrátit délku nahraných filmů přímo ve fotoaparátu.

Profesionální konstrukce, snadné ovládání

EOS 5D Mark III nabízí fotografům snadné ovládání a přitom má robustní a kvalitní konstrukci. Lehké tělo z hořčíkové slitiny je dobře odolné vůči povětrnostním vlivům a jiným elementům. Zesílena byla i konstrukce závěrky se životností 150 000 cyklů, takže je ideální pro každodenní použití. Vylepšený inteligentní hledáček, který byl poprvé představen v EOS 7D, nabízí prakticky 100% pokrytí a zobrazení mřížky na LCD displeji.

Podobně jako u EOS-1D X je k dispozici velký 8,11cm (3,2“) Clear View II LCD displej, který umožňuje snadné ovládání, kontrolu nad scénou a prohlížení snímků a všech podmínek. 1040 tisíc pixelů poskytuje špičkové rozlišení pro nazvětšování a kontrolu ostrosti, struktura bez mezer, podobně jako u EOS-1D Mark IV, eliminuje odrazy a chrání před prachem a poškrábáním. Novinka přináší i zdířku pro sluchátka, možnost uzamknutí multiovladače a slot na CF karty kompatibilní s UDMA 7 a slot na SD karty2. Ukládat snímky lze na obě karty současně nebo lze mezi kartami automaticky přepínat, když je jedna karta zaplněna. Zároveň je možné snímky kopírovat z jedné karty na druhou přímo ve fotoaparátu.

Digital Lens Optimizer – novinka v Digital Photo Professional v3.11

EOS 5D Mark III je dodáván s nejnovější verzí Digital Photo Professional (DPP) – bezplatný software umožňuje rychlé a kvalitní zpracování RAW snímků. Novinkou v DPP v3.11 je Digital Lens Optimizer – nový revoluční nástroj, který radikálně zlepšuje kvalitu obrazu.

Digital Lens Optimizer (DLO) přesně napodobuje výkon objektivu řadou složitých matematických funkcí a rekonstruuje jednotlivé fáze cesty světla přes optiku. Pomocí této informace DLO může napravit celou řadu typických optických aberací a ztrátu rozlišení způsobené nízkopásmovým filtrem fotoaparátu. Funkce přibližuje vzhled snímku tomu, jak scéna vypadá při pohledu lidským okem. Obraz je tak mimořádně detailní a kvalitní a k dispozici je i více možností pro nastavení velikosti souboru.

Kompatibilita se systémem EOS

EOS 5D Mark III je součástí systému EOS a je kompatibilní s více než 60 EF objektivy, včetně EF 24-70mm f/2.8L II USM – novým základním širokoúhlým zoom objektivem z oceňovaní řady Canon L. Fotoaparát je také kompatibilní s nově představeným příslušenstvím, které rozšiřuje kreativní možnosti. K dispozici je například vysoce výkonný TTL blesk Speedlite 600EX-RT s bezdrátovým rádio připojením nebo nová baterie BG-E11 pro zdvojnásobení životnosti fotoaparátu.

Canon EOS 5D Mark III – hlavní charakteristika:

- 22,3 megapixelový full frame snímač
- 61bodový AF systém

- Rychlost snímání až 6 snímků za vteřinu
- Nativní ISO 100-25 600
- Full HD video s manuálním ovládáním
- 14bitový DIGIC 5+ procesor
- Vylepšená odolnost vůči vodě
- 8,11cm (3,2“) displej s 1040k body
- HDR režim s předvolbami


Podrobnou technickou specifikaci Canonu EOS 5D Mark III najdete v aaron.cz eshopu.

Žádné komentáře:

Okomentovat