7. 2. 2012

Seznamte se, tohle je Nikon D800 - videopředstavení

Firma Nikon právě dnes poodhalila některá tajemství dlouho očekávané novinky Nikon D800. Tisková konference přinesla odpověď na otázku, jaká vlastně je – nová zrcadlovka? A ukázalo se, že tisková zpráva ani v nejmenším nepřeháněla. 

Nikon D800 dle všeho skutečně představuje revoluční zrcadlovku, která za cenu kolem 68 tisíc poskytne i náročnějšímu fotografovi skvělý uživatelský komfort. Potěší zejména reportážní fotografy, protože je velmi dobře utěsněna proti prachu a vodě, její tělo je navíc vyrobeno z opravdu poctivého kusu železa. Potenciální zklamání přináší jenom sportovním fotografům, protože dokáže fotit „pouhé“ čtyři snímky za sekundu. Zkušený fotograf se s tím však hravě popasuje, protože si na ten správný okamžik dokáže počkat.

Rozlišení 36,3 megapixelů činí z Nikonu D800 zrcadlovku s největším rozlišením. Nikon D800 je opatřen snímačem ve velikosti FX, jak Nikon označuje rozměr kinofilmového políčka. Oproti předchůdci – Nikonu D700 – je použit nový výkonnější procesor EXPEED 3, takže ačkoli na stejné velikosti čipu je třikrát více pixelů, šumu by mělo být při vyšších ISO hodnotách ještě méně. Snímek uložený ve formátu RAW má velikost zhruba 80 MB.


Oproti svému předchůdci umožňuje Nikon D800 natáčení videa. Jelikož se Nikon D800 řadí do třídy poloprofesionálních zrcadlovek, klade i v rámci této funkce důraz na kvalitu. Video tak lze natáčet v tom nejvyšším rozlišení Full HD (1080p) s využitím celého kinofilmového políčka (FX). U Nikonu D800 jsou přitom navíc k dispozici i konektory pro připojení externího mikrofonu a sluchátek pro odposlech záznamu.

Pochvalu zaslouží i ergonomie fotoaparátu, Nikon D800 se zkrátka skvěle drží. Nebude velký problém si zvyknout na ovládací tlačítka na těle zrcadlovky, kterou půjde po chvíli praxe intuitivně ovládat jenom po hmatu. Struktura menu zůstala beze změn, takže pokud bude někdo měnit starší zrcadlovku Nikon za Nikon D800, neměl by mít s orientací v menu potíže.První setkání s novou zrcadlovkou Nikon D800 splnilo veškerá má očekávání. Uvidíme, jak projde v dalším, důslednějším testu po 22. březnu, kdy bude oficiálně uvedena na trh.

Dechberoucí ukázkové snímky v plném rozlišení si můžete prohlédnout zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat