6. 2. 2012

Nový Panasonic Lumix TZ30 – vlajková loď mezi kompakty


Toužíte po kompaktním fotoaparátu, který vás bude všude provázet, poradí si v každé situaci a odmění vás kvalitními snímky za slunečného dne i za úplňku? Už nemusíte hledat, váš favorit se jmenuje Panasonic Lumix TZ30. Nová vlajková loď této řady si nejenom ponechala to nejlepší z fenomenálních předchůdců, ale přichází i s řadou vylepšení. 

Kromě kvalitního MOS snímače s rozlišením 14,1 Mpx a obrazového procesoru je pro dobrý výsledek zapotřebí i špičková optika. I zde Panasonic neponechal nic náhodě a navázal na tradici řady TZ pyšnící se excelentními skly. Lumix TZ30 je tak vybaven vynikajícím, a u fotoaparátu těchto rozměrů vskutku unikátním, objektivem Leica DC Vario Elmar s 20násobným optickým zoomem. Rozsah objektivu odpovídá 24-480 mm u klasického fotoaparátu, což znamená skutečně univerzální použití. O kvalitní snímky bez přesvícení, chromatické aberace a dalších vad se starají i speciální optické nanovrstvy Nano Crystal Coating. Samozřejmostí je výkonný optický stabilizátor.

Velkou radost budou mít z nového Lumixu i milovníci videozáznamů. V rozlišení 1080p (Full HD) natáčí přístroj záznam ve formátu AVCHD Progressive rychlostí 50/60 snímků za sekundu (PAL/NSTC), v nižším rozlišení QVGA (320x240 bodů) ovšem zvládá i rychlost 220 snímků/s. Tento „rychloběžný“ záznam se poté promítá při standardní rychlosti, takže vzniká dojem zpomaleného filmu. Uživatelé tedy mohou dosáhnout nejrůznějších efektů vyhrazených dříve pouze profesionálním filmařům - pomalu se rozstřikující kapky vody, detailní zpomalené záběry na padající vločky sněhu apod. 
 

Osvědčená inteligentní automatika iA nově zahrnuje například pravý HDR režim, v němž fotoaparát pořídí tři snímky s různými expozičními hodnotami a pak je spojí do jediného snímku s velkým dynamickým rozsahem. Panoramatické fotografie můžete nyní pořizovat nejen při orientaci záběru na šířku, ale také na výšku. Velkou výhodou je i podstatně vylepšená integrace GPS jednotky – fotoaparát nevkládá do snímku jen obligátní geografické souřadnice, ale současně doplní název země, regionu a oblasti, v níž fotografie vznikla. 


Panasonic Lumix TZ30 bude k dispozici od dubna 2012 za prodejní cenu 9000 Kč v černém, hnědém, bílém a stříbrném provedení.

Žádné komentáře:

Okomentovat