26. 1. 2012

Fotografie Jiřího Kolbaby obnovily tradici v prodejně Na Poříčí


Místo, které má svůj génius loci, se ukrývá v malé a útulné prodejně firmy AARON na adrese Na Poříčí 11 v centru Prahy. Prodejna specializovaná na fotografickou techniku tak sídlí právě tam, kde se první fotografické služby a přístroje nabízely již od začátku minulého století a patří k prvním, které byly v Čechách otevřeny. Tuto zajímavou historii dodnes připomíná ochoz, který od 24. ledna 2012 zdobí velkoformátové tisky cestovatele a fotografa Jirky Kolbaby.

Ve spolupráci s firmou Fast ČR, českým distributorem fotoaparátů značky Casio, se podařilo navázat na dávnou historii prodejny a po rekonstrukci ji doplnit výstavou fotografií. Volba padla na díla Jiřího Kolbaby, který si ke svojí profesionální technice vybral kompaktní fotoaparát Casio Exilim EX- ZR100, který používá jako fotografický zápisník na svých cestách. Fotky pořízené tímto přístrojem unesly i velkoformátový tisk 60x80 cm na plotru Canon v našem AARONLABU a jak uvedl i autor Jiří Kolbaba: „Takto velké tisky fotek jsem nechal dělal poprvé a jsem mile překvapen, jak dobře vypadají,“ složil poklonu ZR100.

Jiří Kolbaba používá nejčastěji Casio ZR100 při focení interiérů, kde nemůže použít svou profesionální techniku nebo při špatném světle, kdy je obloha šedá a funkce HDR do fotografie dostane požadovanou kresbu. Dominantou výstavy fotek je panorama Canyonlands z amerického Utahu. Fotoaparáty Casio jsou známé především pro svou rychlost a to jak při pořizování statických snímků tak i videa. Další předností je bezkonkurenční výdrž akumulátoru, který na jedno nabití zvládá i 600 fotek.

Výstavu fotek jsme zakončili povídáním s Jirkou Kolbabou nejen o cestování, ale i o životě. Kdo by se chtěl seznámit blíže s jeho dílem nebo zjistit, kde se můžete zúčastnit jedné z jeho působivých projekcí se zajímavým vyprávěním může nahlédnout na jeho stránky www.theworld.cz. Zástupci firmy Fast nás neopomněli seznámit s blížícími se novinkami v kompaktních fotoaparátech a na nový Casio Exilim EX-ZR200 se opravdu těšíme!

Do výprodeje se tak nyní dostal model Casio Exilim EX-H30, kterému vydrží baterie neskutečných 1000 snímků na jedno nabití. A novou cenu má přístroj, který používá i pan Kolbaba Casio Exilim EX-ZR100.

  
  
 Martin Tesařík

Žádné komentáře:

Okomentovat