8. 12. 2011

Vybíráme kompakt pro děti

Jste-li rodičem dospívajícího či teprve školou povinného dítěte, potom nepřehlédněte náš článek. Tentokrát se budeme věnovat výběru fotoaparátu pro děti.

Jelikož se nám blíží Vánoce a hned poté i pololetní vysvědčení, je vhodná chvíle myslet na dárek pro vaše ratolesti. Dříve než nastane ten pravý vánoční chaos, můžete si v klidu a s rozmyslem vybrat digitální dárek díky našim stránkám, nebo navštívit jednu z našich prodejen.

My jsme si pro vás, i když trošku s předstihem, připravili také malý dárek, a to v podobě soutěže. Každý zákazník, který učiní internetovou objednávku, rezervaci nebo nákup jakéhokoliv fotoaparátu SONY, a bude 50. v pořadí, získává fotoaparát SONY zdarma! Více informací najdete na našem webu či v kterékoliv prodejně.

Ať už jsou vaše děti mladší, nebo už odrostlejší, kvalitní fotoaparát neodmítnou v žádném věku. Fotoaparát pro děti by měl být hlavně odolný, jelikož dětské ruce jsou někdy pořádně nemotorné a nikdy nevíte, kde co skončí. Aparát musí být praktický a jeho funkce i menu co možná nejjednodušší, aby se i ti nejmenší snadno a rychle zorientovali a s nadšením mohli zaznamenávat jejich radosti.

Zajímá-li vás předně cena, pak vězte, že tyto fotoaparáty patří k nejlevnějším a vybrat si zvládne opravdu každý podle svých představ. Pokud tedy váháte s výběrem dárku, není nic jednoduššího. A samozřejmě i chytlavý a vtipný design je velkým poutačem pro dětské oči.

Sony DSC-S3000 kit
Zábavný a snadný Sony DSC-S3000 kit má 10,1 Mpx s čtyřnásobným optickým zoomem (maximální zoom je ale až 16násobný). Clona F3-5,7 je sice průměrná, zato potěší širokoúhlý objektiv začínající na 28 milimetrech. Je tu také celá řada užitečných funkcí, jako například automatický režim panorama, inteligentní automatika, funkce rozpoznání obličeje atd. Výrobci mysleli i na začátečníky, proto aparát obsahuje i režim snadného fotografování, který uvidíte skrze 2,7" velký displej. Součástí balení je i paměťová karta, pouzdro a nabíječka s bateriemi. To vše za skvělou cenu 1 890 Kč.
Sony DSC-S3000 kit

Sony DSC-S2100
Další model od Sony nabízí také kompletní balení. Od předchozího se liší větším 3" displejem, ale také horším ohniskem 35-105 mm při obdobném rozsahu clony. Stejně jako u modelu S3000 kit je zde rozlišení 12,1 Mpx a trojnásobný optický zoom. Vyfocené snímky lze okamžitě sdílet na sociálních sítích, díky chytrému softwaru PMB Portable. A pokud nevíte, jaký režim na aparátu nastavit, nebojte se, udělá to za vás Inteligentní automatika. Další chytré plus je možnost retušování fotografií rovnou ve foťáku. Jeho cena je 1690 Kč.
Sony DSC-S2100 kit

A samozřejmě nezapomínejte na naši soutěž se společností Sony, ve které můžete vyhrát každý 50. fotoaparát zdarma!

Canon PowerShot A1200
Nenáročný rodinný fotoaparát, který potěší i naprosté začátečníky, je vybaven rozlišením 12,1 Mpx a objektivem s 28 mm na nejširším ohnisku. Největším pozitivem je clona začínající už na F2,8 a optický hledáček. Tento model je vybaven i plně automatickým režimem snímání Smart Auto. Zábavné jsou i úpravy v režimu Live View Control. Ten nabízí možnost ručně změnit nastavení například jasu, barev a tónů. Změny okamžitě uvidíte na velkém 2,7" LCD monitoru. To vše za 2 090 Kč.
Canon PowerShot A1200

Canon PowerShot A800
Originální design, několik barevných provedení, malé rozměry a opět klasické automatické režimy, ozvláštněné vtipnými funkcemi – zkuste třeba režim Super živé barvy nebo Plakátový efekt, pro dosažení barevnějších a umělečtějších výsledků. Snímač s rozlišením 10 Mpx, 3,3násobným optickým zoomem a 2,5" velkým přehledným displejem. Opět nás při fotografování jistí režim Smart Auto pro krásně exponované snímky a režim Redukce rozmazání, který zajistí čisté a ostré snímky pohybujících se předmětů. Skvělá cena za dobrou kvalitu činí pouhých 1 590 Kč.
Canon PowerShot A800

Nikon Coolpix L23

Hned tři systémy zabraňující rozmazání snímků má vestavěny tento jednoduchý kompakt pro začínající uživatele. Pomůže vám elektronická redukce vibrací, detekce pohybu a funkce výběru nejlepšího snímku, která automaticky vybere nejostřejší snímek ze série. Připraven je též inteligentní portrétní režim s funkcí samospouště detekující úsměv, kontrolou mrknutí, změkčením pleti a redukcí červených očí. Pokud chcete slyšet čísla, počítejte s pětinásobným zoomem a rozlišením 10,1 Mpx. Cena je 1 790 Kč.
Nikon Coolpix L23Genius G-Shot D508
Pod značkou, kterou znáte možná spíš pro její počítačové příslušenství, se skrývá fotoaparát nabízející, navzdory nízké ceně, voděodolnost. Jestliže se tedy vaše dítko rádo koupe, nenajdete v této cenové relaci lepšího kandidáta na dárek než Genius G-Shot D508. S možností ponořit fotoaparát až do třímetrové hloubky snad oceníte i nízké rozlišení (5 Mpx) a pevné ohnisko s clonou F3,6. Za 1 590 Kč můžete mít praktického pomocníka se zajímavým designem.
Genius G-Shot D508

Olympus VG-110
Optika je u Olympusu sázkou na jistotu. Ve výbavě má clonu o rozsahu F2,9-6,5, širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností v rozmezí 27-108mm a čtyřnásobný optický zoom. V pevném těle se ukrývá čip s 12 Mpx nejen pro kvalitní fotografie, ale i ozvučené video ve formátu AVI Motion JPEG. Díky inteligentní automatice se nebudete trápit se zbytečným nastavováním. Nebyl by to Olympus, kdyby nedal svým uživatelům magické filtry pro kreativnější fotografie. Výborná cena za 1 490 Kč. A bonus od nás? Pouzdro zdarma!
Olympus VG-110

Panasonic DMC-S1
V pevném těle z hliníku najdete nejen skvělou optickou stabilizaci, čtyřnásobný optický zoom při rozlišení 12,1 Mpx a objektiv s ohniskovou vzdáleností odpovídající 28-112 mm a clonou F3,1-6,5. Nehledejte tady žádnou vědu, vše je jasně dané díky inteligentní automatice s výběrem motivového programu. Tento malý aparát, který umí natáčet videozáznamy v HD rozlišení 1280 × 720, zaplatíte i malou částkou, a to 1 990 Kč.
Panasonic DMC-S1

Pentax Optio RS1000
Kapesní Pentax za svými levnými konkurenty nezaostává. Také zde najdeme širokoúhlý objektiv začínající v tomto případě na ohnisku 27,5 mm, s clonou v rozsahu F3,2-5,9, CCD snímač s rozlišením 14,1 Mpx a čtyřnásobný optický zoom. Nejvíc potěší duální (mechanická i elektronická) stabilizace, díky které budou vaše snímky méně často rozmazané. Příjemným bonusem je možnost natáčet HD video s rozlišením 1 280 × 720 pixelů při 30 snímcích za sekundu, které si můžete prohlédnout přímo na 3.0" LCD.
Pentax Optio RS1000

A co děti, mají si s čím hrát?

Ať už pro své děti vyberete kterýkoliv z uvedených modelů, snažte se zohlednit účel, pro jaký bude nejčastěji používán. Nezapomínejte, že vedle vaší ratolesti jej může zúročit třeba celá rodina. Nevíte-li si rady s tím, co komu koupit pod stromeček, sledujte náš blog. Postupně vám budeme dávat tipy na ty nejlepší vánoční dárky, pro celou rodinu.

Kristýna Krejčířová

Žádné komentáře:

Okomentovat