4. 11. 2011

Školení s Nikonem na "jedničku"

Jak je již každý rok zvykem, na podzim uvádějí výrobci fotoaparátů nové modely. Nejinak je tomu i u Nikonu, a proto dne 12. října pozval prodejce, aby se s těmito fotoaparáty důkladně seznámili.

Největším překvapením podzimu byl jednoznačně zcela nový systém fotoaparátů Nikon 1. Jedná se o fotoaparáty kompatních rozměrů, nízké váhy a přesto s možností výměny objektivů a použití dalšího příslušenství. Fotoaparáty řady Nikon 1 vynikají vysokou rychlostí pořizování snímků v sérii, až 60 snímků za sekundu v plném rozlišení. Jsou vybaveny rychlým systémem automatického zaostřování a samozřejmě umí také pořizovat video sekvence rychlostí 30 nebo 60 snímků za sekundu. Do obou těchto fotoaparátů Nikon začlenil spoustu nových funkcí, z nichž ty nejzajímavější jsou: Pohyblivá momentka (fotoaparát zaznamená zpomalenou videosekvenci a sloučí ji s výsledným snímkem) a možnost zachycení snímku ještě před samotným stiskem spouště. To znamená, že zachytíte fotografii ve chvíli, kdy se chystáte objekt teprve vyfotografovat. Jiné fotoaparáty by v tomto okamžiku teprve zaostřovaly.
Jednoduché ovládání Nikonu 1 zvládnou i vaše děti.
Pro tento systém bylo take uvedeno několik objektivů pokrývající ohniskové vzdálenosti od širokoúhlého záběru začínajícího na ohnisku 27 mm (po přepočtu) až po teleobjektiv končící ohniskem 298 mm.

Produktové školení bylo z velké části zaměřeno na představení nového systému fotoaparátů Nikon 1, avšak Nikon neopomněl ani inovovat řadu kompaktních fotoaparátů. Z nich jmenujme například Nikon Coolpix S100, jehož přednosti je velký 8,7cm dotykový OLED display, díky kterému můžete fotografovat přímo dotykem na display. Další novinkou je Nikon Coolpix S1200PJ, který dostal do výbavy zabudovaný projektor a možnost propojení s iPhone. Nikon nezapomíná ani na uživatele sportovně zaměřené a představil také nový odolný model AW100 vybavený GPS s kompasem.

Martin Zavadil


Žádné komentáře:

Okomentovat