10. 10. 2011

Známe vítěze soutěže o kompaktní fotoaparát Canon PS SX130


Konečně nastala ta dlouho očekávaná chvíle, kdy známe výherce soutěže o digitální fotoaparát Canon PowerShot SX130. Celý měsíc jste do soutěže přihlašovali snímky, které vystihovaly vaše "požitky" z dovolené. Musím uznat, že spousta snímků bylo velice vtipných, nechyběla ani romantika a hlavně vaše roztomilá dítka a zvířátka. Do soutěže bylo zařazeno celkem 562 fotografií.

Jelikož byl výběr výherního snímku pro porotu opravdu složitý, rozhodli jsme se ocenit ještě další dva soutěžící poukazem na tisk fotografií v našem AARONLABU v hodnotě 500 Kč a 300 Kč.


1. Hlavní cenu – digitální fotoaparát Canon Power Shot SX130 vyhrává pan Daniel Siwek se svým snímkem „Dotek sluníčka na sluníčko“.

Hodnocení poroty:
Západ slunce je poměrně vděčné fotografické téma většiny lidí na dovolené. Je to krása, která se  postupem času proměnila v kýč, díky nesčetnému zobrazování a absenci kvality.

Tento západ slunce je naštěstí z jiného soudku, přesněji z jiné pláže s palmami. On tedy vůbec není z pláže a to je dobře! Důležitá je především světelná atmosféra, kdy dominantní, pozvolna se rozpalující sluneční kotouč doslova hladí natahující se ruku malého dítěte v matčině náruči (doporučuji zvětšit kliknutím na fotku). A to vše u "obyčejného" zábradlí a to je taky moc dobře! V kompozici se pak střetávají v nebývalé harmonii horizontální a vertikální linie (obzor moře, zábradlí) s diagonálami (stěna v popředí, hory v pozadí). Do toho je zasazen člověk v tom "prazákladním" vztahu žena (matka) a dítě. A vše je osvětlováno - dostává tvar a barvu - sluncem! Ano, ano, ... toto všechno tam je :-). GRATULUJEME!!!      

2. Poukaz na tisk fotografií v hodnotě 500 Kč získává paní Lucie Vaštová za její „Políbení Sfingy“. 

Hodnocení poroty:
Na internetu najdete řadu podobných snímků, kde si fotograf vtipně pohrál se vzdálenostmi mezi objekty. Mnoho z nich je právě o políbení Sfingy.

Tato fotka je ale jiná svým přesným zakomponováním, čistým rozložením světla a v neposlední řadě i zajímavým postojem a oděvem ženy. Jemné podepření hlavy Sfingy gestem ruky, hlava s šátkem tvarově ne nepodobná hlavě Sfingy, látka barevně i v drapérii navazující na neživý větrem a pískem ošlehaný kámen. Že by vážně míněný pokus o oživení Sfingy?  


3. Poukaz na tisk fotografií v hodnotě 300 Kč získává pan Martin Bradáč za svůj „Pozdrav pro AARON“.

Hodnocení poroty:
Stín je naším průvodcem na vetšině sluncem zalitých dovolených. Pokud se jej rozhodneme využít k poslání pozdravu svým přátelům a známým je to milé a originální.
Zvláště když se vydaří kontrast, zdůrazňující mávající postavy a barevnost, kdy hnědo žlutá měkkost písku přechází v osvěžující azurovou modř nedozírného oceánu! Ten odvážně zabírá téměř dvě třetiny fotografie. Za tuto přiznanou pokoru kráse a síle přírody děkujeme! A samozřejmě i za ten pozdrav!


Všem výhercům gratulujeme a jako poděkování jim jejich soutěžní fotografie vytiskneme na našem plotru ve velikosti A2 (420 x 594 mm).


Další vydařené snímky umístíme v nejbližší době do naší facebookové galerie. Ráda bych tímto za sebe a celý AARON poděkovala všem soutěžícím, pogratulovala výhercům a budu se těšit na vaší účast v další soutěži, kterou pro Vás připravíme. Sledujte nás na facebooku, na našich stránkách www.aaron.cz nebo si objednejte newsletter, který vás o všech našich akcích bude včas informovat.

 Jana Fröhlichová - vedoucí marketingu

Žádné komentáře:

Okomentovat