3. 10. 2011

Prezentace novinek Olympus, Panasonic a Sony


Jako každý podzim, kdy výrobci uvedou na trh novinky z řad fotoaparátů, tak i naši prodejci se účastní produktových školení. Koncem září se jich konalo hned několik a my jsme na ně naše prodavače neváhaly vyslat.

Malý Panasonic GF3

Dne 21. září proběhlo ve Stříteži u Jihlavy školení Panasonicu, kde byli prodejci seznámeni s novinkami v oblasti digitálních fotoaparátů.
Panasonic inovoval svou řadu ultrazoom fotoaparátů. Panasonic Lumix DMC-FZ45 se dočkal nástupce v podobě Panasonic Lumix DMC-FZ48, který se může pochlubit displejem s vyšším rozlišením a dokáže pořídit až 10sn/s. Model Panasonic Lumix FZ 100 pak byl nahrazen modelem Panasonic Lumix FZ150

Fotografie z Panasoniku GF3

Nejzajímavější novinky si Panasonic nechal na konec a seznámil prodejce se svou novou řadou fotoaparátů označovanou písmenem G. V této kategorii je bezesporu nejzajímavěší model Panasonic Lumix GF3 s váhou pouhých 225 g, s velkým dotykovým displayem, s možností natáčení full HD videa, s automatickým ostřením a cenou pod 15 000 Kč. Tím co Vás na tomto přístroji nejvíce překvapí je ale obrovský dotykový display s uhlopříčkou 7,6 cm, který Vám umožní nastavit fotoaparát mnohem rychleji. Často používané funkce tak již nebudete zdlouhavě hledat v menu ale nastavíte během pár sekund. Dotykem na display můžete i ostřit nebo rovnou fotografovat. Na fotoaparát Panasonic Lumix GF3 se můžete podívat také na přiloženém videu, které jsme pro Vás připravili.Nové kompakty a objektivy z řady PEN

V krásném prostředí Třeboňského náměstí jsme se byli seznámit s novinkami Olympus. Z kompaktů je nejzajímavější model SZ-30MR – multi recording. Superzoom, který nahradí dokonce dvě videokamery, umí totiž nahrávat dvě Full HD videa zároveň, každé přitom při jiném zoomu. Nejzajímavější potom byly nové PENy a rozšíření řady objektivů. Olympus má kompletní novou řadu počínaje nejvyšším modelem E-P3 vybaveným dotykovým displejem. E-PL3lite verze s výklopným displejem a E-PM1mini kompakt s výměnným objektivem a maximálně jednoduchým ovládáním. Řada objektivů se rozrostla o světelný širokáč Zuiko 12 mm f/2 a o dostupný portrétní objektiv Zuiko 45 mm f/1,8.

Školení nových PENů E-P3, E-PL3 a E-PM1

Olympus v krásné Třeboni

Uvedení novinek Sony na český trh
Bylo nám ctí zúčastnit se uvedení nových fotoaparátů firmy Sony na český trh. Jedná se o dlouho očekávané novinky – zrcadlovky s SLT technologií A77 a A65 a zástupce systémových kamer – NEX-7.

Největší očekávání byla směřována k modelu SONY SLT A77, poloprofesionálnímu fotoaparátu, který však tuto sféru mnoha parametry překonává. Prvním dojmem, kterým na nás fotoaparát zapůsobil, byla jeho rychlost. Netýká se to jen ostření, které díky SLT technologii člověk v podstatě nevnímá – fotoaparát je i při rychlosti 12 snímků za sekundu schopen průběžně ostřit, ale i příjemně navrženého, intuitivního ovládání. Vzhledem k zaměření fotoaparátu je tentokrát možná kontrola veškerých nastavení, přiřazení funkcí jednotlivým tlačítkům a tím v podstatě absolutního uživatelského přizpůsobení. Rozlišení použitého snímače je v tuto chvíli na trhu rekordních 24 megapixelů, což umožňuje bezproblémovou práci s výřezy obrazu. Příjemný byl pohled do hledáčku, který konečně nabízí detailní a kontrastní obraz bez zpoždění a trhání obrazu.

Sony A77 + 16-50 f2.8

Jako jednodušší ekvivalent Sony nabídlo model SONY SLT A65, který je vybaven plastovým tělem (oproti hořčíkové slitině u A77), jiným uchycením displeje, maximální rychlostí 10 snímků za sekundu a 11 ostřícími body místo 15 u A77. Snímač a ostatní schopnosti zůstaly stejné, jedná se tedy o ekonomičtější variantu současného topmodelu. Zamyslíme-li se však nad jednotlivými parametry tohoto přístroje a jeho schopnostmi v porovnání s konkurencí ostatních výrobců, není slovo ekonomičtější úplně na místě.

Sony A77 + 16-50 f2.8

Dalším představeným fotoaparátem byl zástupce systémových kamer – Sony NEX-7. Tentokrát se nejedná jen o něco vybavenější model. Jde v podstatě o novou třídu fotoaparátu – velikostí je jen o něco větší než klasický NEX, nicméně jeho výbava a způsob ovládání z něj dělají profesionální nástroj, highendovou záležitost. Jedná se o dvojče A77 – hořčíkové tělo obsahuje stejný snímač s rozlišením 24 megapixelů, stejný hledáček a obrazový procesor. Čím nás však tento přístroj uchvátil je jeho použitelnost – stavba těla umožňuje příjemné držení, tři otočné ovladače zase okamžitou kontrolu nad třemi parametry snímání – které z nich to budou si můžete sami nastavit podle svých preferencí. Hledáček je umístěn nezvykle na levém kraji přístroje. Má to však výborné opodstatnění – jde o ergonomii – už nám při focení nepřekáží nos jako je tomu u všech zrcadlovek. Při práci s tímto modelem mi začalo docházet, proč jej zahraniční recenzenti srovnávají s Fuji X100 a Leicou – ano, s kvalitní optikou je toto ta správná kategorie.


Za prodavače AARON
Martin Zavadil, Václav Bezouška, Jaroslav Vykoukal a Martin Tesařík


Žádné komentáře:

Okomentovat