8. 9. 2011

AARON na veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně


Spolu se zástupci firem Sony a Panasonic jsme navštívili největší veletrh spotřební elektroniky IFA v Berlíně. Samozřejmě nás nejvíce zajímaly novinky, které tito výrobci mají připravené pro podzimní trh.
V barevně osvětlené hale Sony byl kladen důraz na audiovizuální techniku, ale našli jsme zde i velmi zajímavé novinky. Zaujal nás revoluční Sony Tablet S a Sony Tablet P, svět 3D v nových videobrýlích nebo prototyp dalekohledu s možností nahrávání 3D videa.

 Nejvíce jsme ale byli zvědaví na nové zrcadlovky a fotoaparáty NEX. Po dlouhé době má Sony v nabídce špičkovou zrcadlovku A77, jedná se o nejvyšší model řady SLT - zrcadlovka s polopropustným zrcátkem. Alfa 77 s 24 Mpx snímačem, s progresivním Full HD videem 50p a snímáním 12 snímků za sekundu bude patřit k tomu nejlepšímu, co lze v zrcadlovkách najít. Neméně dobře je na tom i model SLT-A65 a základní A35, který je již v prodeji. Srovnatelnou kvalitu jako mají zrcadlovky Sony Alfa, mají i fotoaparáty NEX - kompakty s výměnným objektivem. Sony přichází s modely NEX-C3 (již v prodeji), NEX-5N a top modelem NEX-7 - parádní tělo vyšperkované 24 Mpx snímačem, progresivním videem a hledáčkem. Pro systém NEX rozšiřuje Sony i nabídku objektivů o nový teleobjektiv 55-210 mm, macro objektiv 30mm, světelný a portrétní objektiv 50 mm f/1,8, ale i o špičkový objektiv Zeiss 24mm o světelnosti 1,8. Opravdu se máme na co těšit :-)
www.sony.cz


Ve velkoryse pojaté hale firmy Panasonic byly z naší branže prezentovány hlavně úspěšné systémové fotoaparáty - G3 a GF3 spolu s nově uvedenými objektivy. Jedná se o poměrně převratnou novinku G X VARIO PZ 14-42 - zoom objektiv s rozměry jen o málo většími než má nejmenší pancake. Je kompletně řízen elektronicky, což znamená, že po zapnutí fotoaparátu vyjede do pracovní polohy. Zoom je zajišťován tichým elektromotorem a ovládací páčkou na boku objektivu. Dalším v řadě je stejně koncipovaný model 45-175, který dále vyniká nízkou hmotností - cca 210 gramů. Mezi ultrazoomy jsme měli možnost vyzkoušet novinku FZ150, která dále posunuje možnosti přístrojů této kategorie hlavně v rychlosti a natáčení videa. Panasonic hrdě prezentoval i své paměťové SD karty, oceněné cenou TIPA. Skutečnými lahůdkami pak byly nově vyvinuté 3D kamery, které budou živě přenášet obraz ve 3D s vysokým rozlišením z chystaných olympijských her v Londýně.
www.panasonic.cz


Samozřejmě, že jsme navštívili i stánky ostatních výrobců. V nafukovacím stanu Canon jsme viděli barevné varianty zrcadlovky 1100D (ty bohužel nejsou určeny pro český trh). Měli jsme v ruce nový profi kompakt Fuji X10 a kompakt s výměným objektivem Samsung NX200. K vidění byly i doslova kuriozity jako například objektiv Sigma 200-500mm F2,8 EX DG.

Martin Tesařík (vedoucí prodejny AARON v Brně)
Jaroslav Vykoukal (vedoucí prodejny AARON v Praze Na Poříčí)

Žádné komentáře:

Okomentovat